pátek, 12. srpna 2011

Nadešel poslední celý den našeho putováni. Naštěstí byl slunečný, takže jsme mohli svést poslední rozhodující bitvu. V ní se rozhodovalo o celkovém úspěchu každé družiny. Prvním úkolem bylo osvobodit duše padlých Vikingů a umožnit jim odchod do Valhally.
Duše představovaly balonky rozvěšené po stromech. Každá družina osvobodila čtyři a ony jí za to otevřely cestu k pokladnicím. Za mohutného povzbuzování spolubojovníků jsme se snažili přenést co nejvíce kořisti do svého ležení. Všichni jsme zde odevzdali
poslední zbytky sil. Vraceli jsme se do tábora s pocitem vítězů, ovšem také s vědomím, že právě skončila poslední letošní hra.

1/6
2/6
pátek, 12. srpna 2011

Celé odpoledne bylo vyhrazeno pro balení a úklid. Statečně jsme se popasovali s rovnáním věcí do batohů a kufrů. Věštírna měla plné ruce práce se sšítáním našich výsledků. Mapu jsme prozkoumali celou. Většinu ostrovů jsme úspěšně obsadili, pouze několik málo jich odolalo.

Na večerním nástupu jsme dostali pamětní glejty a fotografie družin. Měl následovat poslední slavnostní táborový oheň. Bohové si na nás ovšem nachystali tu nejkrutější zkoušku - večer se strhl prudký liják. O opravdový oheň jsme tedy přišli, ale zlomit jsme se nedali. Pod střechou jídelny jsme si udělali kruh z laviček a zapálili svíčky.

3/6
4/6
pátek, 12. srpna 2011

Doprostřed jsme zapustili ministožár a nakreslili do země mapku tábora. Tak jsme mohli udělat tradiční závěrečnou slavnost - iluminaci. Velký Thor zapálil svíčku dvěma nejmladším Vikingům a ti poté každý dalším dvěma kamarádům. Když hořela svíčka všem, každý ji položil do "tábora" tam, kde mu bylo nejlépe.
Dozvěděli jsme se výsledky celotáborové hry a zazpívali jsme si. Potom jsme se odebrali do stanů na poslední táborovou noc.

Zítra nás čeká už jenom rozloučení a odjezd.

Tímto se s vámi vikinská věštírna loučí. Děkujeme za zájem o kroniku i za vaše vzkazy a těšíme se na Vás i Vaše děti opět za rok !

5/6
6/6