pátek, 5. srpna 2011

Bohové k nám byli v noci mimořádně přívětiví. Noční obloha byla vysmýčená a plná hvězd. Spaní pod širákem se tedy letos povedlo.

Probudili jsme se v našem ležení, posbírali všechny věci a vrátili se do tábora. Uklidili jsme vše co jsme přinesli a dali si snídani. Během dopoledne jsme běželi závod jednotlivců, hádali jsme podle otázek vylosované zadání. Kromě toho jsme sehráli ruzná mezidružinová klání.

1/6
2/6
pátek, 5. srpna 2011

Po obědě se v lese nad táborem rozpoutala obrovská bitva. Vikingové, rozděleni do dvou velkých skupin, měli za úkol uhájit svoje vlajky a naopak získat ty cizí. Hordy protivníků na sebe narážely v litém boji a "oživovací stanice" se měla co ohánět, aby vracela "padlé" bojovníky zpět do hry. Život představoval fáborek připevněný na rameni a souboje probíhaly strháváním. Tato hra patří již
řadu let mezi nejoblíbenější, i tentokrát si ji Vikingové užili do sytosti.

3/6
4/6
pátek, 5. srpna 2011

Když už to vypadalo, že půjdeme spát, zadula ležením píšťalka a seřadili jsme se ke druhé noční hře. Po lese bohové rozeseli stovky  barevných světélek. Byla to naprosto úžasná podívaná. Každá družina pak utvořila had a nasbírala pro svoje bojovníky mnoho z nich. V táboře jsme si se světélky ještě chvíli pohráli. V každém stanu tak dnes spolu s Vikingy svítilo několik barevných světlušek.

5/6
6/6