čtvrtek, 4. srpna 2011

Na dnešní den bylo naplánováno vaření v přírodě. Ne vždy si na našich výpravách budeme moci připravit krmi na kamnech v táboře. Musíme si umět poradit i uprostřed přírody, s kotlíkem na ohni, s tím co si ulovíme nebo najdeme.

Nebyli by to naši bohové, aby nám opět nepřichystali velkou zkoušku trpělivosti a odvahy. Právě když jsme ráno měli vše potřebné nachystané a byli jsme připraveni vyrazit, zamračili se na nás z oblohy a seslali nám dolů menší přeháňku. Křišťálová koule v naší věštírně však předpověděla, že déšť nebude mít dlouhého trvání. Nenechali jsme se tedy odradit a vyrazili. A skutečně, celý zbytek dne nám již počasí přálo a nemuseli jsme chvatně prchat do tábora před deštěm.

1/6
2/6
čtvrtek, 4. srpna 2011

Dorazili jsme na určená stanoviště, na každé vždy po dvou družinách. Vyskládali jsme zásoby a založili ohniště. Bojovníci vyrazili shromáždit dřevo na topení, bojovnice začaly připravovat potřebné suroviny. Brzy se nad ohněm rozbublaly kotlíky a kolem se nesla lákavá vůně.

Naše menu odstartovala polévka a párky, abychom utišili hlad než připravíme hlavní chod. Tím byly masové špízy se zeleninou. Všechny družiny vaření úspěšně zvládly.

Volné chvíle vyplňovaly drobné hry v leženích nebo na blízké louce.

3/6
4/6
čtvrtek, 4. srpna 2011

Protože i večerní věštba počasí vyznívá příznivě, vydáme se mimo tábor ještě jednou. Opečeme si nad ohněm něco k snědku a nejmenší táborníci se odeberou ke spánku zpátky do tábora. Ostatni, pro jistotu všichni pohromadě v ležení nejblíže k táboru, stráví dnešní noc pod hvězdami.

Držte nám palce a zítra se dozvíte, byli-li nám bohové v noci nakloněni. Pro dnešek dobrou noc !

5/6
6/6