úterý, 2. srpna 2011

Dnes se počasí konečně umoudřilo. Nepršelo, obloha se vyčistila a ukázalo se sluníčko. Vysušilo nám mokré věci a dodalo sil k našim dalším dobyvačným výpravám. Ráno jsme dopluli na ostrov Domašov. Důkladně jsme jej prozkoumali a u místního kupce si nakoupili nějaké drobnosti na přilepšenou. Jeho příručí se měli co ohánět před náporem koupěchtivých Vikingů. Na oběd jsme se již vrátili do tábora.

Nezbedný bůh Loki v předchozích deštivých dnech rozehnal naše lodě na širé moře a některé z nich poškodil.
Odpoledne jsme proto vyrazili tyto lodě najít, opravit je a ukovit v bezpečných přístavech. První tři družiny si dnes dokonce pořídili lepší loď - Sneaker, která je schopna plout proti silnejsimu vetru.

1/4
2/4
úterý, 2. srpna 2011

S opravenou a posílenou flotilou jsme vyrazili opět na cesty. Vál příznivý vítr a objevili jsme nové ostrovy. Téměř všem družinám se podařilo po litém boji zlomit odpor obránců a roxšířit tím naši říši.

Večer nás čekal slavnostní  nástup. Svojí přítomností nás poctil sám velký Thor. Dal nám jasně najevo, že síla jeho kladiva je ohromná. Také nás ovšem odměnil za naši snahu vydatnými zásobami na další dny.

Po nástupu nás čekal táborový oheň. Hymnu jsme se všichni stačili jakž takž naučit, takže jsme si mohli společne zazpívat.

3/4

Po několika dalšich písních nás čekalo překvapení - první noční hra. Mezi družinami jsme hráli svíčkový fotbal. Tím jsme našim bohům připravili pěknou podívanou, tábor byl zaplaven spoustou světélek kličkujících a "střílejících" na branky. Unaveni po předlouhém dni jsme se odebrali uložit se ke spánku.

4/4